Strona wykorzystuje pliki Cookies, które zostaną zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie.
      Strona wykorzystuje pliki Cookies, które zostaną zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie.

 

SERWIS KLIMATYZACJI

 Serwis i konserwacja urządzeń obejmuje:    

* przegląd obudowy zewnętrznej urządzenia

* przegląd połączeń elektrycznych, automatyki, czujników itp.

* przestawienie urządzeń w tryb letni - zimowy jeśli jest taka potrzeba                           

* sprawdzenie szczelności układu chłodniczego

* sprawdzenie ciśnienia pracy

* oczyszczenie skraplacza, parownika, komory wentylacyjnej i wentylatorów

* dezynfekcja ekologicznym i całkowicie biodegradalnym środkiem bakterio, grzybo i wirusobójczym

* sprawdzenie i ewentualne udrożnienie układu odprowadzania skroplin

* oczyszczenie wkładu filtra lub wymiana jesli jest taka potrzeba.

serwis klimatyzacji warszawa

ZAWSZE  JESTEŚMY  NA  CZAS ! Używamy tylko najlepszych ekologicznych i biodegradalnych

środków do dezynfekcji.    

Nie ma nic ważniejszego jak dobry i skuteczny środek, który zabija

bakterie, grzyby i wirusy


serwis rekuperacji warszawa

STOSUJEMY ATESTOWANE I SPRAWDZONE

ŚRODKI WŁOSKIEJ FIRMY

FRIONETT

ORAZ ANGIELSKIEJ FIRMY

VIRUSOLVE 

serwis klimatyzacji         serwis rekuperacjiserwis i konserwacja

Uzupełnienie czynnika chłodniczego - tutaj musimy wyjasnić, że nie można uzupełniać czynnika chłodniczego bez znalezienia przyczyny jego braku.

Należy znależć ewentualną nieszczelność i ją wyeliminować a następnie napełnić od nowa czynnikiem chłodniczym. Uzupełnianie gazu jest niedopuszczalne, ze wzgledu na jego wieloskładnikowość, która uniemozliwia precyzyjne ustalenie, którego składnika ile brakuje. Kilkanaście lat temu wprowadzono zamiast freonu gazy wieloskładnikowe ( ekologiczne ) które nie wchodzą w toksyczne reakcje z powietrzem. Uzupełnienie gazu bez wykonania ww. czynności może doprowadzić do trwałego uszkodzenia urządzenia i utraty gwarancji. Nie daj się naciągnąć na koszt pt. " uzupełnienie czynnika chłodniczego"

cechy filtra klimatyzatora

Najważniejsza sprawą w klimatyzacji jest utrzymywanie urządzeń w absolutnej czystości tj. czyszczenie i DEZYNFEKCJA minimum 2 razy w roku.

W przypadku serwerowni i tam gdzie klimatyzacja używana jest przez cały rok, zaleca się wykonywanie serwisu minumum 4 razy w roku.

Najważniejszym serwisem jest serwis jesienny aby nie pozostawić brudnego urządzenia na okres zimowy. Wtedy bakterie, wirusy i grzyby rozwijają się bardzo szybko i czujemy przykry zapach a w konsekfencji dochodzi do infekcji górnych dróg oddechowych a nawet chronicznego zapalenia zatok.

Regularny serwis i konserwacja wraz z DEZYNFEKCJĄ utrzymuje sprawność i wydajność urządzeń nawet przez kilkadziesiąt lat.

Zapewnia komfort i czystość powietrza, zmniejsze zużycie prądu i znacznie przedłuża żywotność sprężarki i wentylatorów.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że przeziębienia i infekcje w bardzo małym stopniu są spowodowane różnicą temperatur tj. przechłodzeniu organizmu zbyt niska temperaturą w pomieszczeniu, kiedy na dworze jest gorąco.

W większości sytuacji a wg. naszych obserwacji nawet 9 na 10 przypadków infekcji górnych dróg oddechowych - to wynik braku serwisu i dezynfekcji. GRZYBY, BAKTERIE I WIRUSY pozostawione bez kontroli wiedzą dokładnie jak znależć sobie nowy dom.

Koszt serwisu, konserwacji i dezynfekcji zaczyna się już od 150 zł.

Oczywiście przy większej ilości urządzeń, jak również przy podpisaniu z nami stałej umowy serwisowej, ceny serwisu podlegaja negocjacji. Czy warto oszczedzać na zdrowiu ? Przecież klimatyzacja ma służyć komfortowi życia a nie generować choroby. Naprawdę niewiele potrzeba aby tego uniknąć.

Zleć opiekę serwisową fachowcom z wieloletnim doświadczeniem a uchronisz się przed wieloma dolegliwościami, których przyczyn bardzo często nie można nawet ustalić a najprawdopodobniej wynikają z niewłaściwej eksploatacji urządzeń.


SERWIS WENTYLACJI i INNYCH URZĄDZEŃ DO UZDATNIANIA POWIETRZA

Oczywiscie zajmujemy sie również serwisem i konserwacją wszelkiego rodzaju systemów wentylacyjnych, nawilżania i osuszania oraz odzysku ciepła. Tutaj należy zwrócić uwagę, że wszelkie urządzenia wentylacyjne ( podobnie jak klimatyzatory ) wymagają regularnych serwisów aby utrzymywać system w możliwie jak najwiekszej czystości. Mało kto zdaje sobie sprawę, póki się z tym osobiście nie zetknie, że filtry powietrza ulegają silnemu zabrudzeniu, juz nawet po miesiącu pracy. Nieregularna ich wymiana lub czyszczenie, prędzej czy póżniej, doprowadzą do zabrudzenia całego sytemu i wtedy koszta czyszczenia wzrastają wielokrotnie. Zdarza się i to bardzo często, że z brudu zacierają się łożyska w silnikach, przekładniach i wentylatorach, co doprowadza do nieprawidłowej pracy reszty systemu a w konsekwencji do kosztownych napraw. Poza tym brudne filtry nie przepuszczają powietrza a jednynie urzadzenia zużywają prąd. Zwłaszcza Centrale rekuperacyjne wymagają bacznej kontroli zabrudzenia filtrów. Nie trzeba tego stale robić ale raz na miesiąc zajrzec i sprawdzić ich stan. Reasumując, wszelkiego rodzaju sytemy klimatyzacji czy wentylacji służą do podniesienia komfortu życia. Nieprawidłowa ich praca a zwłaszcza nawiew brudnego powietrza, to nie tylko wydane bez senu pieniądze ale przede wszystkim, zagrożenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia.


NAPRAWY

Wykonujemy wszelkiego typu naprawy i przeróbki oraz regulację i ocenę stanu zużycia, systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Naszym najlepszym doradcą jest kilkudziesiecioletnie doświadczenie.

 

MONTAŻ I DOBÓR URZĄDZEŃ

Wszelkie usługi, zarówno montażowe jak i serwisowe wykonujemy z bardzo dużą starannością. Zapewniamy szybki i profesjonalny montaż i serwis, na które zawsze udzielamy gwarancji. Wykonujemy projekty instalacji klimatyzacji i wentylacji dla instytucji i klientów indywidualnych. Każdy klient traktowany jest indywidualnie.

Realizujemy zlecenia równiez na podstawie dostarczonych nam projektów.  Aby nie być gołosłownym proszę obejrzeć listę naszych zadowolonych klientów.

Specjalizujemy się, miedzy innymi w doborze i montażu klimatyzacji do serwerowni. Jest to temat, który wymaga wiedzy, doświadzczenia i właściwego doboru. Klimatyzator za małej mocy napewno stworzy problem i może doprowadzić do jego uszkodzenia a nawet  uszkodzenia przegrzanych serwerów. Proponujemy proste zestawy czuwające nad pracą urzadzeń np. AURATON lub moduł do pracy naprzemiennej, który jest całkowicie profesjonalnym i sprawdzonym rozwiązniem.

zestaw do pracy naprzemiennej do serwerowni ZP-SN2A - pdfcertyfikat udtmini


 

 • Thermoscreens
 • Cotes
 • Neovent
 • Swegon
 • LG
 • VTS
 • Fuji Electric
 • Samsung
 • Nedfon
 • Aerial
 • Casals
 • Carel
 • Airwell
 • Brink
 • Fujitsu
 • Enervent
 • ITHO
 • Haier
 • Action Clima
 • Daikin
 • Aermec