AERIAL to niemiecka firma, która specjalizuje się w produkcji osuszaczy, a także dodatkowych urządzeń które wspomagają ich pracę.
Niewątpiwie jest liderem rynku europejskiego.
Najwyższą i w pełni satysfakcjonującą jakość wyrobów zapewnia właściwy system zarządzania produkcją oraz bardzo dobrej jakości komponenty, nie mówiąc juz o doświadczonej kadrze, która stawia sobie za cel rozwój firmy.
Oferta firmy AERIAL pozwala na wybranie odpowiedniego urządzenia, uwzględniając przy tym najbardziej ekstremalne warunki pracy.
Do pobrania:
Cennik osuszaczy Aerial 2017 - pdf
Archiwum:
Katalog osuszaczy Aerial 2015 - pdf
Cennik osuszaczy Aerial 2015 - pdf
Osuszacze Kondensacyjne
Zastosowanie osuszaczy kondensacyjnych:
|
|
DOMOWE
Instrukcja obsługi i dane techniczne modeli DS 10, DS 20, DS 40 - pdf
DO MONTAŻU ŚCIENNEGO
|
||
UNIWERSALNE - PRZEMYSŁOWE i BUDOWLANE
Osuszacze Basenowe
Kryte baseny kąpielowe to obiekty o specyficznym wewnętrznym mikroklimacie. Ze względu na duże otwarte zbiorniki wodne w halach basenowych występują znaczne zyski wilgoci pochodzące od parowania z powierzchni wody. Jest to efekt niepożądany, który powoduje powstawanie rdzy na elementach metalowych, powstawanie pleśni i grzybów, niszczenie przegród budowlanych, zaparowanie szyb, dyskomfort kąpiących się osób. Firma AERIAL posiada w swojej ofercie urządzania specjalnie dedykowane dla takich obiektów - basenowe osuszacze kondensacyjne serii AP. Osuszacze basenowe przeznaczone są do pracy stacjonarnej. Ich płaski kształt pozwala na dobre komponowanie się jednostki w pomieszczeniu i łatwy montaż na podłodze lub ścianie. Urządzenie sterowane jest higrostatem zewnętrznym. |
|
|
Osuszacze Adsorpcyjne
ROTOR - to główny element urządzenia adsorpcyjnego. Jest to obrotowa część mocno pokryta higroskopijnym żelem krzemionkowym. Budowa rotora w połączeniu z mikroporowatą strukturą krzemu daje odpowiednio dużą powierzchnię mogącą absorbować dużą ilość wilgoci.
Praca tych osuszaczy opiera się na jednoczesnej obróbce dwóch strumieni powietrza – większego strumienia procesowego oraz mniejszego strumienia regeneracyjnego (3:1). Powietrze procesowe, które przepływa przez rotor zostaje osuszone.
Z kolei mniejszy strumień powietrza zostaje podgrzany w urządzeniu do temperatury ok. 140°C i kierowany do sekcji regeneracji rotora, gdzie szybko odparowuje i urządzenie zostaje pozbawione wilgoci. Dzięki temu rotor ulega samo-regeneracji, co pozwala na ciągłą i długotrwałą pracę osuszacza.
Osuszacze adsorpcyjne mają zastosowanie w miejscach, gdzie wymaga się bardzo dużej wydajności lub utrzymania wysokich standardów technologicznych powiązanych z parametrami powietrza.
Wykorzystuje się je np.: do zachowywania wystarczająco niskiej wilgotności powietrza obowiązkowej przy produkcji suchego makaronu (<15%), aby zapobiegać awariom czułych na wilgoć podzespołów elektronicznych (5-35%) i zapewnić im dużą wydajność osuszania. Głownie w przetwórstwie produktów spożywczych, itp.
Sposób odwilżania powietrza przez adsorpcję fizyczną w osuszaczach adsorpcyjnych, umożliwia wykorzystywanie ich w dodatniej jak i ujemnej temperaturze (-30+30°C) oraz obniżanie wilgotności względnej obrabianego powietrza niemal do 0%.